Nasze Apartamenty w Hiszpanii

Hiszpania, region południowy, Costa Blanca to apartamenty i plaże nad Morzem Śródziemnomorskim. Rozciągają się tu znane i popularne, bardzo czyste plaże, z pięknymi zatokami i cumowiskami. W Hiszpanii na południowym wybrzeżu rozrywkę znajdą także osoby lubiące grać w golfa. Liczne pola golfowe, wraz z wypożyczalnią sprzętu i szkółkami do nauki stanowią dodatkową rozrywkę dla wczasowiczów. Costa Balanca to region z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Przy apartamentach do wynajęcia znajdują się baseny, place zabaw dla dzieci, ogródki. Apartamenty w Costa Blanca to wczasy blisko morza, a zarazem wiele sklepów, mnóstwo barów, dyskotek na wieczory i gorące noce.

hiszpania-apartament-baner

Dużym autem tego regionu jest lotnisko w Alicante, które w sezonie od wiosny do jesieni obsługuje linie lotnicze Ryanair latające z Polski. W sezonie 2010 tanie linie lotnicze Ryan Air oferują loty do Alicante z lotniska: Kraków Balice, Wrocław Strachowice, Poznań Ławica i Gdańsk Rębiechowo. Dużą wygodą jest także dostępność wielu wypożyczalni aut.

Hiszpania. Apartament nad Morzem - Costa Blanca - AlicanteWybierając apartamenty w Hiszpanii południowej, blisko plaży np. Cabo Roig czy La Zenia na pewno odpoczniesz i spędzisz niezapomniane wakacje. Wiele plaż Hiszpanii otrzymało „niebieską flagę” przyznawaną za ochronę środowiska. Plaże są naprawdę czyste i dostosowane pod każdym względem dla turystów nawet niepełnosprawnych. Są prysznice, toalety, punkty informacyjne, bary, restauracje i doskonale oznaczone dojazdy do plaż.

Costa Blanca to znaczy Białe Wybrzeże, plaże z białym piaskiem i czystą wodą. Ponad 200 kilometrów wybrzeża, a na nim domy i apartamenty z pełnym wyposażeniem czekające na Ciebie. Plaż na południu Hiszpanii jest tyle, że może zabraknąć i sił i dni by każdego dnia zwiedzić jedną z nich, ale warto rozpocząć zwiedzanie od tych najbardziej znanych jak: La Zenia, Playa Flamenca, La Mata, Cabo Roig, Torrevieja. W Costa Blanca jest także 8 parków przyrodniczych a także warty zwiedzenia rezerwat przyrody. Warto odwiedzić Terra Natura w Benidormie, żyje tam w swobodzie około 1500 zwierząt z każdej części świata a zwiedzający mogą mieć z nimi bliski kontakt.

A jeśli kogoś bardziej interesuje kultura i historia nie poząluje wycieczki do Terra Mitica także Benidormie gdzie czeka między innymi drewniana kolejka górska, największa w Europie.

Słowniczek 

Alicante 

Torrevieja 

Orihuella
 

Elche

Cartagena 

Murcia 

Punta Prima 

La Zenia 

Cabo Roig